Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

21. Příběh tří bratrů

19. srpna 2007 v 11:12 | Poppaea
Ale nikdo z nich nevěděl, o co jde. Pan Láskorád jim vysvětlil, že v relikvie smrti věří jen málo kouzelníků, a proto nejsou moc známé. Vše vycházelo z pověsti o třech bratřích, která byla v Hermionině knize. Tři bratři potkali v lese Smrt, ale podařilo se jimuniknout jejím pastem. Ona jim dala na oplátku dary: neporazitelnou hůlku, kámen, který oživoval mrtvé a neviditelný plášť, který dokázal svého nositele ukrýt před Smrtí.
Bratr, který dostal hůlku, nežil příliš dlouho. Každý po hůlce toužil a jedinou možností, jak jí získat, bylo zničit jejího nositele. A Smrt ho tak dostala.
Druhý bratr měl oživovací kámen a použil ho na svou zemřelou lásku. Ale ta na světě trpěla. Zabil se, aby mohl být a ní.
Jen třetí bratr Smrti unikal, až když byl starý, sundal si plášť a pokojně odešel.
Prastará hůlka, životodárný kámen a neviditelný plášť udělají ze svého nositele pána nad smrtí. Ale ze všech nejsnámější byla neporazitelná hůlka, který střídala jednoho majitele za druhým. Kdo ji měl nyní, nikdo nevěděl.
Poté se ho zeptali na Perevella, jméno z náhrobku se znakem relikvií. Tvrdil, že to byl jeden z bratrů, původní majitel relikvií.
Ale něco jim v domě nehrálo. Zjistili, že Láskrád pomáhá smrtijedům, protože mu unesli Lenku. Poslal pro ně. Hermioně se to podařilo zařídit tak, aby je smrtijedi zahlédli a ujistili se, že jim Láskorád nelhal, a poté rychle zmizeli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama