Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

22. Relikvie smrti

19. srpna 2007 v 11:14 | Poppaea
Přemístili se pryč a začali se dohadovat, jestli si to všechno pan Láskorád vymyslel jenom, aby je zdržel a nebo byl přesvědčen, že je to pravda. Hermiona byla zásadně proti této teorii, ale Harrymu se příběh tří bratrů hodně líbil.
Jediné informace, které našli o Peverellovi, byla zpráva, že kdysi jeho rod vymřel po mužské linii. Ale Harry si vybavil vzpomínku z Brumbálovy myslánky, kde se Voldemortův dědeček oháněl nějakým prstenem a křičel, že pochází od Peverellových. Byl to ten prsten, který se stal viteálem a byl zničen Brumbálem. Na jeho kameni bylo něco, o čem jeho vlastník tvrdil, že jeto erb. Mohl to být symbol relikvií smrti? A kde je ten kámen z prstene teď? A Harry byl najednou přesvědčený, že je v jeho zlatonce, kterou mu tak záhadně odkázal Brumbál. A jeho plášť, byl Ten neviditelný plášť. Proto si ho Brumbál kdysi půjčil od jeho otce, aby ho prozkoumal. Takže mu zbývalo najít jen Prastarou hůlku. A pak mu to došlo. To je to, co Voldemort celou dobu hledal, neobyčejná hůlka.
Voldemort nejspíš nevěděl nic o relikviích smrti, což dokazoval ten fakt, že do z jedné relikvie, tedy z prstenu s kamenem, udělal svůj viteál. Hledal hůlku, aniž by věděl, co je zač.
Ale jeho přátelé na něj jen nevěřícně hleděli. Nevěřili tomu.
Ronovi se podařilo naladit na rádiu jedinou stanici, který vysílala pravdu: Potterovu hlídku. Moderátorem byl Lee Jordan a za hosty si pozval Lupina, Kingsleyho a jednoho z Weasleyovic dvojčat. Byla oznámena smrt Bathildy, Teda Tonkse a Dirka Cresswella.
Harryho se zapomněl hlídat a vyslovil Voldemortovo jméno. Okamžitě byli obklíčeni.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Poppaea Poppaea | E-mail | Web | 19. srpna 2007 v 11:22 | Reagovat

pozn.: Mocná hůlka, která je jednou z relikvií, se v originále jmenuje The Elder wand. Bohužel si nejsem jistá, jestli slovo elder je zde ve významu prastarý a nebo bezový, protože z textu to nikde není zřejmé. Jestli se to už někde potvrdilo, tak napište. Diky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama