Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

23. Malfoyovo panství

19. srpna 2007 v 11:17 | Poppaea
Všichni byli chyceni, Hermiona naštěstí stihla očarovat Harryho obličej, který úplně natekl a nebylo ho moc poznat. Zajala je jedna lupičská skupina, Harry mezi nimi poznal vlkodlaka Šedohřbeta. Mezi dalšími zajatci byl i jejich známý Dean. Chvíli se drželi a zatloukali, jak mohli, ale přesto lupiči poznali, koho chytili.
Ale Harry byl myšlenkami jinde, u Voldemorta, u velikého vězení, kde byl v nejvyšší věži ten, koho hledal. Vylétl až do cely, kde ležela vyzáblá postava. Už ho očekával.
Lupiči je zatím odvedli do domu Malfoyových, což bylo jakési středisko smrtijedů. Nikdo si nebyl jistý, jestli je to opravdu Harry a báli se zavolat Voldemorta zbytečně. Přišla i Bellatrix Lestrangeová, která zde také bydlela. Zahlédla Nebelvírův meč, který s sebou vzali lupiči. Najednou byla jako šílená a začala je vyslýchat, kde ho vzali. Poslal jí ho přece Snape a ona ho uložila do svého trezoru u Gringgotových. Nechala zavřít všechny zajatce do cely, jen Hermionu si nechala v hale a začala ji mučit, aby prozradila, co jí ještě z trezoru ukradli.
Harry a Ron, Dean a skřet Griphook se v cele potkali s Lenkou a Olivandrem. Přemluvili Griphooka, aby Bellatrix dosvědčil, že meč je falešný. Harry zkusil zavolat o pomoc do Siriusova zrcátka a zachvíli se tam přemístil Dobby. Skřítkové měli zvláštní kouzla, proti kterým nebylo vězení zabezpečeno. Dobby většinu lidí z cely odvedl do chaty Billyho a Fleur. Malfoyovi uslyšeli hluk a poslali tam Červíčka, aby to prozkoumal. Harry a Ron, kteří zůstali, ho napadli a on se ani příliš nebránil, protože mu kdysi Harry zachránil život. Za to ho jeho stříbrná ruka ušktila.
Voldemort byl u cíle, ale vězeň mu oznámil, že ji nikdy neměl. Ať ho klidně zabije, on to uvítá. V tu chvíli ho Bellatrix zavolala, zabil ho.
Ronovi a Harrymu se podařilo ukořistit hůlky svých věznitelů. Dobby jim při tom pomáhal. Vzali meč a všichni se přemístili k chatě, ale Dobby byl při útěku zabit Bellatrixinou dýkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama