Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

33. Princův příběh

25. srpna 2007 v 13:29 | Poppaea
Voldemort zastavil bitvu a znovu promluvil k obráncům hradu. Požadoval, aby se Harry dostavil do jedné hodiny do zapovězeného lesa, jinak postupně zemřou všichni jeho přátelé.
Harry, Ron a Hermiona se vrátili do hradu. Všichni byli shromážděni v jídelně. Weasleyovi oplakávali ztraceného příbuzného, zemřel také Lupin se svou ženou.
Harry pospíchal do Brubálovy kanceláře pro myslánku, okamžitě se do ní ponořil a odhalil všechna Snapeova tajemství.
Snape se znal s Harryho matkou Lily ještě když byli oba malí a nechodili do Bradavic. Prozradil ji, že je čarodějka a vyprávěl ji o kouzelnickém světě. Její sestra Petunie byla proti tomu. Měla svou sestru velice ráda a dokonce, když měla Lily odjet do Bradavic, napsala řediteli, jestli nemůže jet také. Nakonec se rozloučili. Snape doufal, že Lily zařadí také do Zmijozelu, ale bohužel se tak nestalo a jejich cesty se rozdělil. Byli stále přáteli, ale Lily mu vyčítala, že se přátelil se špatnými lidmi. Snape zase nenáviděl Nevelvírského Pottera a Siriuse. Potter a jeho přátelé ubližovali Snapovi po dokončení NKÚ a Lily se ho zastala. Snape ji ale nazval mudlovskou šmejdkou a to byl konec jejich přátelství. Snape se připojil k smrtijedům.
Další výjev z myslánky ukazoval rozhovor Snapa a Brumbála. Snape se dozvěděl o věštbě a strachoval se, že se týká jeho lásky Lily. Voldemort se totiž rozhodl dopadnou chlapce, který ho měl zničit a zabít i celou jeho rodinu. Snape prosil Brumbála, aby ji ochránil a na oplátku pro něj udělá cokoliv. Když Lily zemřela, slíbil Snape, že bude chránit jejího syna a spolupracovat s Brumbálem.
Brumbál byl se Snapem v kanceláři. Snape se snažil zmírnit kletbu, který postihla ředitele, když si nasadil prsten Rojvole Gaunta. Měl celou ruku zčernalou a Snape odhadl délku jeho života na jeden rok. Brumbál mu tedy dal za úkol, aby ho zabil, až ho k tomu Voldemort vyzve. Po jeho smrti měl přijít okamžik, kdy Voldemort začne chránit svého hada. V tu dobu musí říct Snape Harrymu, že úlomek Voldemortovy duše je v Harrym, a proto musí zemřít.
Snape prozradil čas Harryho přesunu do Doupěte, aby si udržel Voldemortovu důvěru, stal se ředitelem školy a mohl alespoň trochu ochraňovat studenty. Pomocí svého patrona. stříbrné laně, předal Harrymu meč na zničení viteálů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama