Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

36. Trhlina v plánu

26. srpna 2007 v 11:50 | Poppaea
Harry ležel v lese, hůlku za pasem, plášť pod sebou, ani se nehnul. Voldemort se právě zvedal ze země poté, co se probral z bezvědomí stejně jako Harry. Přikázal Narcisse, aby zkontrolovala, jestli ještě Harry žije. Ta se chlapce šeptem zeptala, jestli je Draco živý. Když se dozvěděla že ano, na oplátku zalhala Voldemortovi, že je Harry mrtvý.
Voldemort propukl v jásot a donutil zajatého Hagrida, aby nesl Harryho tělo ukázat do hradu, aby se zbylý obránci vzdali.
Voldemort zapálil Nevillovi na hlavě moudrý klobouk a oznámil, že odteď už všichni patří do Zmijozelu. Ale najednou se odněkud vynořil Dráp, Voldemortovi obři se splašili a objevili se útočící kentauři. V tom zmatku se Harry zahalil neviditelným pláštěm. Nevill vzal Nebelvírův meč a zabil Naginy. Harry pod pláštěm útočil na okolní smrtijedy, do boje se přidali i Bradavičtí domácí skřítci. Jen Malfoyovi nebojovali a hledali radši svého syna.
Paní Weasleyové se podařilo zabít Bellatrix, Voldemort se chtěl pomstít, ale Harry Molly ochránil bránícím kouzlem a poté si sundal plášť. Všichni přestali bojovat. Teprve teď Voldemortovi došlo, proč najednou jeho kletby nepůsobily. Harry byl ochoten zemřít pro své přátele a tím je ochránil stejným kouzlem jako kdysi jeho matka.
Harry mu prozradil, kdo byl ve skutečnosti Snape a také mu vysvětlil, proč ho hůlka stále neposlouchá, tak jak má, i když zabil Snapea. Pravým majitelem byl Draco, který Brumbálovi vzal hůlku. Ale Harry přemohl v domě Malfoyových Draca a sebral mu jeho hůlku. A prastará hůlka věděla, že změnila majitele. Bude teď ve Voldemortových rukách ochotna zabít svého majitele? Voldemort zakřičel kletbu, ale Harry ho lehce odzbrojil a kletba zabila Voldemorta.
Smrtijedi uprchli nebo byli chyceni, vězni z Azkabanu byl propuštěni a všichni oslavovali chlapce, který přežil.
Relikvie smrti nebyli sjednoceny. Harry si nechal plášť, ale prastaré hůlky se vzdal. Schoval ji a doufal, že zemře přirozenou smrtí, aby její moc byla navždy zlomena. A životodárný kámen upustil někde v lese.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama