Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

Harry Potter 7

11. srpna 2007 v 13:35 | Poppaea
Závěrečný díl příběhů o zázračném chlapci a kouzelném světě plném překvapení byl uveden na český trh. Kolem této události se ztrhlo takové šílenství, že před knihkupectvími se vytvořili shluky zapálených fanoušků, kteří stáli frontu na největší knižní trhák letošního roku. 21. července 2007 se začala kniha s originálním názvem Harry Potter and the Deathly Hallows prodávat přesně v 00.01 britského letního času, ale na internetu se již před tímto datem objevila kopie knihy. Nikdo si nebyl jistý, že je to ta pravá verze a nejde o nějaký podvrh. Tento den se ukázalo, že se vydavatelstvím opravdu opět nepodařilo uchránit tajemství.
I když nepatřím ke skalním příznivcům této mánie, přesto mi to nedalo nepřečíst si závěr a vyřešení všech záhad z dílů minulých. Opatřila jsem si anglickou verzi na internetu a pustila jsem se do čtení. Tak jako předchozí díly, i tento je napsán velice napínavě. Čtenáři se jen velice těžko odolává nenačít další kapitolu. Bohužel je děj v prvních částech knihy dosti pozvolný a poměrně i nudný. Když přijde konečně čas na akci, začíná být příběh velice šroubovaný a neuvěřitelný. Harry se chová velice hloupě, ale má úplně neuvěřitelné štěstí a všechno mu vychází. Zajímavé je, že relikvie smrti, podle kterých se celý díl jmenuje, mi přijdou poměrně nedůležité a akorát se jimi ještě komplikuje již tak dost zamotaný děj. Velice se mi líbila kapitola, ve které se autorka J. K. Rolingová věnovala Snapovi a vysvětlila zde jeho chování v předchozích dílech.
V následujících příspěvcích bych se s vámi chtěla podělit se svými názory a sdělit vám zásadní momenty knihy a její děj po kapitolách.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama