Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

Zkončil Potter? Rowlingová řekla, co se stane dál

20. srpna 2007 v 23:05 | Poppaea
Zkončil Potter? Rowlingová řekla, co se stane dál
Exkluzivně: Autorka sdělila, co se stalo po závěrečné kapitole
Napsal Jen Brown
TODAYShow.com
7:38 a.m. ET July 26, 2007
Jestli se vám zdál epilog knihy Harry Potter a Relikvie smrti velice nejasný, pak dosáhla J. K. Rowlingová svého cíle.
Autorka mířila k něčemu nejasnému a poetickému. Chtěla, aby čtenáři připadalo, jako by se mlhou díval na nástupiště devět a tři čtvrtě a nemohl při tom rozluštit, kdo přesně tam je a kdo tam není.
"Mám pro vás samozřejmě ty informace, jestli je požadujete," řekla dosti ostýchavě Meredith Vieirové, byl to první rozhovor poté, co její fanoušci dostali do rukou závěrečný díl.
Noooo...ano, prosím!

Rowlingová řekla, že její původní epilog byl mnohem více detailnější, obsahoval jména všech dětí, která se narodila do rodiny Wealeyových v minulých devatenácti letech. (Viktorie, která líbala Teddyho, syna Lupina a Tonksové, je nejstarší dítě Billa a Fleur.)
"Ale napsané to nevypadalo dobře," řekla Rowlingová. "Vytvářelo to atmosféru, že jsem tam nacpala každou informaci, jakou jsem mohla ... V románu musíte odolat nutkání sdělit všechno."
Ale teď, když její obdivuplní čtenáři mají v rukou sedmý a závěrečný díl, nemusí už Rowlingová zadržovat informace o Harrym Potterovi. A když se kolem ní na hradě v Edinburghu ve Skotsku shromáždilo čtrnáct fanoušků (o něco dříve ten samý týden, co se konal tento rozhovor), tak Rowlingová více než toužila podělit se o své myšlenky o tom, jak na tom Harry a jeho přátelé jsou nyní.
Harry, Ron a Hermiona
Víme, že si Harry vzal Ginny a měli spolu tři děti, v podstatě, jak vysvětluje Rowlingová, aby vytvořil rodinu, klid a mír, který on jako dítě nikdy neměl
Harry, stejně jako Ron, pracuje na Ministerstvu kouzel na oddělení Bystrozorů. Po všech těch letech je Harry nyní ředitelem.
"Harry a Ron oddělení Bystrozorů naprosto převrátili," řekla Rowlingová. "Jsou to experti. Nezáleží na tom, jak jsou staří nebo co dalšího udělali.
V té době je Ronova žena Hermiona dost vysoko v oddělení Prosazování kouzelnických zákonů, přesto se směje nad myšlenkou ze sedmého dílu, že by se stala právníkem."
"Umím si představit, že její inteligence a znalost toho, jak funguje černá magie, by jí opravdu pracovně uzemnili," říká Rowlinová.
Harry, Ron a Hermiona se nepřidali k tomu samému ministerstvu, s kterým byli roky v rozporu. Úplně ho přeorganizovali a ministerstvo se vyvinulo v "dobré místo pro život."
"Vytvořili nový svět," řekla Rowlingová.
Kouzelničtí přírodovědci
Lenka Láskorádová, excentrická členka Havraspáru, kterou fascinovaliMuchlorozí chropotalové a Krveděsní rozparovači, stále pokračuje ve svém stylu.
"Myslím, že Lenka teď cestuje světem a hledá různé potrhlé tvory," řekla Rowlingová. "Je přírodovědkyní, ať už je kouzelnická podoba tohoto povolání jakákoliv
Lenka zjišťuje pravdu o svém otci a konečně přiznává, že jsou některá stvoření, která neexistují.
"Ale já si myslím, ze ona je tak vnímavá a neuvěřitelná osobnost, že by nejspíš mohla objevit věcí, které nikdo předtím neviděl," řekla Rowlingová.
Lenka a Neville Longbottom?
Je možné, že Lenka našla svou lásku k jinému členu Brumbálovy armády.
Když se Rowlingové poprvé před několika lety zeptali, jestli je možné, že by se Lenka dala dohromady s Nevillem Longbottomem, její odpověď byla "Určitě ne." Ale postupem času, když viděla, jak její postavy dospívají, začala cítit trochu posun mezi nepravděpodobnými páry.
Nakonec nechala Rowlingová na konci knihy otázku o jejich vztahu otevřenou, protože jinak by to bylo moc "upravené."
Pan a paní Longbottomovi: "Poškození je hotové"
Není zde žádná naděje, že by Nevillovi rodiče, kteří byli Bellatrix umučeni až k šílenství, někdy opustili nemocnici svatého Munga pro Kouzelnické choroby.
"Vím, že lidé pro ně chtěli nějakou naději a je zřejmé proč, protože to, co se stalo Nevillovým rodičům je mnohem horší, než co se stalo Harryho rodičům," řekla Rowlingová. "Poškození je hotové a v některých případech černé magie je i nevratné."
Rowlingová řekla, že Neville najde štěstí v tom, že ho jeho babička bude brát jako nadaného kouzelníka a nově také profesora bylinkářství v Bradavicích.
Osud Bradavic
Devatenáct let po Bitvě o Bradavice je škola čar a kouzel vedena úplně novým ředitelem("McGonagallová si opravdu trochu polepšila"). Stejně tak to bylo i s novým učitelem obrany proti černé magii. Toto místo je nyní stejně bezpečné, jako jiná, a to od té doby, co se Voldemortovou smrtí zlomila kletba, která zabraňovala učiteli obrany proti černé magii zůstat více než jeden rok.
Když Rowlingová nevyjasnila, jestli se Harry, Ron a Hermiona někdy vrátili do školy, aby ukončili sedmý ročník, řekla, že si umí představit Harryho, jak se vynoří a zase se pustí do obrany proti černé magii.
Přijdou další detaily?
Rowlingová řekla, že by eventuálně mohla odhalit více detailů v Encyklopedii Harry Potter, ale i tak to nikdy nebude dost, aby uspokojila její nejzapálenější fanoušky.
"Jedná se o takovou úroveň posedlosti, že někteří z nich nepřestanou, dokud nebudou vědět prostřední jména Harryho pra pra prarodičů," řekla. Ne že by odrazovala nadšení k Potterovi!
"Miluji to," řekla. "Celé to schvaluji."
http://www.msnbc.msn.com/id/19959323/
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Poppaea Poppaea | E-mail | Web | 20. srpna 2007 v 23:10 | Reagovat

jestli narazíte na nějaký zajímavý článek, tak písněte a já ho přeložím a zveřejním:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama