Vše jsem četla, klidně pište dotazy. Hledání na stránce: ctrl. F

Srpen 2007

Vázání motýlka

31. srpna 2007 v 11:55 | Poppaea |  Zajímavosti
Uvázat pěkně vypadajícího motýlka chce cvik, ale trénning se určitě vyplatí. Motýlek se hodí snad ke všem druhům košilí.

O devatenáct let později

26. srpna 2007 v 11:51 | Poppaea
Na nástupišti devět a tři čtvrtě bylo plno. Harry a Ginny přivedli své děti stejně jako ostatní rodiče k vlaku do Bradavic. Synové Albus a James již byli dost staří, ale malá Lily se vztekala, že si musí ještě dva roky počkat.
Byl zde také Ron a Hermiona s dcerou Rose a synem Hugem.
O kousek dál postával Draco se svou manželkou a synem Scorpiusem. Ten asi nebude kamarádit s malým Albusem.
Na nástupišti se objevil také Teddy, syn Lupina a Tonksové, který se právě líbal s Victorií, dcerou Billa a Fleur. Teddy vlastně skoro patřil k Harrymu do rodiny.
Harryho jizva už se devatenáct let neozvala a vše tak bylo v naprostém pořádku.

36. Trhlina v plánu

26. srpna 2007 v 11:50 | Poppaea
Harry ležel v lese, hůlku za pasem, plášť pod sebou, ani se nehnul. Voldemort se právě zvedal ze země poté, co se probral z bezvědomí stejně jako Harry. Přikázal Narcisse, aby zkontrolovala, jestli ještě Harry žije. Ta se chlapce šeptem zeptala, jestli je Draco živý. Když se dozvěděla že ano, na oplátku zalhala Voldemortovi, že je Harry mrtvý.
Voldemort propukl v jásot a donutil zajatého Hagrida, aby nesl Harryho tělo ukázat do hradu, aby se zbylý obránci vzdali.
Voldemort zapálil Nevillovi na hlavě moudrý klobouk a oznámil, že odteď už všichni patří do Zmijozelu. Ale najednou se odněkud vynořil Dráp, Voldemortovi obři se splašili a objevili se útočící kentauři. V tom zmatku se Harry zahalil neviditelným pláštěm. Nevill vzal Nebelvírův meč a zabil Naginy. Harry pod pláštěm útočil na okolní smrtijedy, do boje se přidali i Bradavičtí domácí skřítci. Jen Malfoyovi nebojovali a hledali radši svého syna.
Paní Weasleyové se podařilo zabít Bellatrix, Voldemort se chtěl pomstít, ale Harry Molly ochránil bránícím kouzlem a poté si sundal plášť. Všichni přestali bojovat. Teprve teď Voldemortovi došlo, proč najednou jeho kletby nepůsobily. Harry byl ochoten zemřít pro své přátele a tím je ochránil stejným kouzlem jako kdysi jeho matka.
Harry mu prozradil, kdo byl ve skutečnosti Snape a také mu vysvětlil, proč ho hůlka stále neposlouchá, tak jak má, i když zabil Snapea. Pravým majitelem byl Draco, který Brumbálovi vzal hůlku. Ale Harry přemohl v domě Malfoyových Draca a sebral mu jeho hůlku. A prastará hůlka věděla, že změnila majitele. Bude teď ve Voldemortových rukách ochotna zabít svého majitele? Voldemort zakřičel kletbu, ale Harry ho lehce odzbrojil a kletba zabila Voldemorta.
Smrtijedi uprchli nebo byli chyceni, vězni z Azkabanu byl propuštěni a všichni oslavovali chlapce, který přežil.
Relikvie smrti nebyli sjednoceny. Harry si nechal plášť, ale prastaré hůlky se vzdal. Schoval ji a doufal, že zemře přirozenou smrtí, aby její moc byla navždy zlomena. A životodárný kámen upustil někde v lese.

35. King’s Cross

26. srpna 2007 v 11:42 | Poppaea
Harry se probudil uprostřed nicoty, vysoko nad hlavou měl skleněnou střechu, vypadalo to jako prázdné nádraží. Byl úplně sám až na malé ošklivé dítě. Nejednou se objevil Brumbál. Ten mu vysvětlil, že Voldemort zničil pouze svou duši, která v Harrym byla. Ale jeho vlastní zůstala celá a on je tedy asi živý. Navíc se kdysi Voldemort obnovil z jeho krve, takže měl ve svých žilách také Lilynu ochranu. Proto Harry nemohl zemřít, pokud žil Voldemort.
Dále mu vysvětli spojení mezi jejich hůlkami. Když se spojili sesterské hůlky, tak ta Harryho si do sebe vzala něco z Voldemorta a poté ho poznala, i když měl Luciovu hůlku.
Brumbál se mu omluvil, že mu nedůvěřoval ohledně relikvií smrti a také se mu omluvil, jak byl pošetilý, když byl mladý a chtěl se stát pánem Smrti. To ho spojovalo s Grindewaldem, který přijel do Godrikova dolu, aby prozkoumal hrob třetího z bratrů. Jeho plášť se předával v rodu až k Harrymu.

34. Zase do lesa

26. srpna 2007 v 11:40 | Poppaea
Harry už věděl, že musí zemřít. Vydal se do lesa pod neviditelným pláštěm, aby se nechal zabít Voldemortem. Cestou zaúkoloval Nevilla, aby za každou cenu, kdyby se mu něco stalo, zabil Nagini. V lese si vzpomněl na nápis na zlatonce od Brumbála: Otevřu se na konci. Teď byl jeho konec, zašeptal zlatonce, že zemře a ona se otevřela. Uvnitř byl životodárný kámen. Kolem se objevili duchové, byli tam jeho rodiče, Sirius, Lupin. Slíbili mu, že s ním zůstanou až do úplného konce. Harry pokračoval v cestě.
Došel až na Aragogovu mýtinu, kde už byli všichni smrtijedi a oznamovali Voldemortovi, že se Harry vůbec neukázal. Tu Harry sundal svůj plášť a Voldemort ho zabil

33. Princův příběh

25. srpna 2007 v 13:29 | Poppaea
Voldemort zastavil bitvu a znovu promluvil k obráncům hradu. Požadoval, aby se Harry dostavil do jedné hodiny do zapovězeného lesa, jinak postupně zemřou všichni jeho přátelé.
Harry, Ron a Hermiona se vrátili do hradu. Všichni byli shromážděni v jídelně. Weasleyovi oplakávali ztraceného příbuzného, zemřel také Lupin se svou ženou.
Harry pospíchal do Brubálovy kanceláře pro myslánku, okamžitě se do ní ponořil a odhalil všechna Snapeova tajemství.
Snape se znal s Harryho matkou Lily ještě když byli oba malí a nechodili do Bradavic. Prozradil ji, že je čarodějka a vyprávěl ji o kouzelnickém světě. Její sestra Petunie byla proti tomu. Měla svou sestru velice ráda a dokonce, když měla Lily odjet do Bradavic, napsala řediteli, jestli nemůže jet také. Nakonec se rozloučili. Snape doufal, že Lily zařadí také do Zmijozelu, ale bohužel se tak nestalo a jejich cesty se rozdělil. Byli stále přáteli, ale Lily mu vyčítala, že se přátelil se špatnými lidmi. Snape zase nenáviděl Nevelvírského Pottera a Siriuse. Potter a jeho přátelé ubližovali Snapovi po dokončení NKÚ a Lily se ho zastala. Snape ji ale nazval mudlovskou šmejdkou a to byl konec jejich přátelství. Snape se připojil k smrtijedům.
Další výjev z myslánky ukazoval rozhovor Snapa a Brumbála. Snape se dozvěděl o věštbě a strachoval se, že se týká jeho lásky Lily. Voldemort se totiž rozhodl dopadnou chlapce, který ho měl zničit a zabít i celou jeho rodinu. Snape prosil Brumbála, aby ji ochránil a na oplátku pro něj udělá cokoliv. Když Lily zemřela, slíbil Snape, že bude chránit jejího syna a spolupracovat s Brumbálem.
Brumbál byl se Snapem v kanceláři. Snape se snažil zmírnit kletbu, který postihla ředitele, když si nasadil prsten Rojvole Gaunta. Měl celou ruku zčernalou a Snape odhadl délku jeho života na jeden rok. Brumbál mu tedy dal za úkol, aby ho zabil, až ho k tomu Voldemort vyzve. Po jeho smrti měl přijít okamžik, kdy Voldemort začne chránit svého hada. V tu dobu musí říct Snape Harrymu, že úlomek Voldemortovy duše je v Harrym, a proto musí zemřít.
Snape prozradil čas Harryho přesunu do Doupěte, aby si udržel Voldemortovu důvěru, stal se ředitelem školy a mohl alespoň trochu ochraňovat studenty. Pomocí svého patrona. stříbrné laně, předal Harrymu meč na zničení viteálů.

32. Prastará hůlka

25. srpna 2007 v 12:57 | Poppaea
Kletby létaly vzduchem, pavouci ze zapovězeného lesa se dostali do hradu. Ron byl k neudržení, chtěl pomstít svého bratra. Hagrid pobíhal všude kolem a byl úplně zavalen pavouky.
Harry viděl Voldemorta v Chroptící chýši. Vedle něj byl celý rozedraný pan Malfoy, prosil, aby zastavil bitvu, měl v hradu syna. Ale Voldemorta to vůbec nezajímalo, řekl mu, ať přivede Snapea. Drago zatím bojoval v hradu proti smrtijedům.
Harry musel zničit poslední viteál, Nagini, musel za Voldemortem do chýše. Všichni tři se schovali pod neviditelný plášť a utíkali ven z hradu. Sám Harry vběhl do tunelu a přes Voldemortovy myšlenky viděl Snapovu smrt. Voldemort se totiž domníval, že mu prastará hůlka nebude dobře sloužit, pokud nezabije jejího právoplatného majitele. A tím byl Snape, protože zabil Brumbála. Harry doběhl k umírajícímu Snapovi a ten mu dal své vzpomínky

Vázání kravaty Windsor

25. srpna 2007 v 12:39 | Poppaea |  Zajímavosti
Tento uzel, který objevil brittský král Edward VIII, je širší a objemnější. Jeho trojúhelníkovitý tvar se hodí k širokým límcům a košilím se široce rozevřenými krátkými špičkami. Uzel je vhodný k důležitým událostem, při kterých by měl jeho nositel vzbuzovat důvěryhodnost. Pozor, opticky zkracuje krk.

31 .Bitva o Bradavice

23. srpna 2007 v 21:02 | Poppaea
Voldemort dorazil a stanovil své požadavky. Nikoho nechtěl zabíjet, měli drahocennou kouzelnickou krev, ale museli mu vydat Harryho Pottera. Měli lhůtu do půlnoci a Harry si musel pospíšit s hledáním, navíc ani nevěděl, kam se poděl Ron s Hermionou. Dostal nápad, jak zjistit, kde je diadém. Našel Šedou dámu, ducha Havraspáru, a ta mu prozradila svůj příběh. Ukradla diadém své matce, Heleně z Havraspáru. Poté ji v lese našel Krvavý baron, který ji už dlouho miloval a měl za úkol přivléct jí domů. Při potyčce ji zabil a poté zabil i sebe. Diadém zůstal v dutém stromě v lese v Albánii. Jediný, komu to kdy prozradila, byl malý Tom Raddle. A ten ho musel ve škole ukrýt, když byl Brumbála žádat o práci, takže musel být někde po cestě do jeho kanceláře. Harry už věděl kde, po cestě potkal své dva přátele. Aby mohli zničit šálek, šli do Tajemné komnaty pro krev baziliška. Diadém byl na místě, kde bylo všechno schované. Najednou přišli Crabb a Goyle s Malfoyem, který se je snažil zbrzdit od vraždění, protože Voldemort chtěl Harryho živého a zničení diadému by mu také asi radost neudělalo. Ale už to Crabb a Goyle vykouzlili mocné kouzlo a vše kolem vzplanulo. Harrymu s spol. se podařilo dostat ven i s diadémem, který se rozpadl, protože pekelný oheň je jednou ze substancí, která ničí viteály. Crabb při tom zemřel.
Bitva se zatím rozpoutala. Fred byl zasypán vybouchlou zdí a také zemřel.

30. Vyhazov Severuse Snapea

23. srpna 2007 v 20:59 | Poppaea
Ale Lenka ji stihla rychle omráčit a schovala se s Harrym pod plášť. Kolem se již shlukli Havraspárští. Do společenské místnosti se zbytečně dobýval Alectin bratr, nakonec mu pomohla MsGonagallová a společně vstoupili. Našelsvou sestru na zemi a byl bez sebe strachem, nechtěl dopadnout jako Malfoyovi, kteří také zbytečně zavolali Vodemorta. Chtěl vyslýchat studenty a při hádce s Minervou ji plivnul do tváře. To Harryho rozčílilo a použil a něj Cruciatus.
Ale Voldemort se už blížil, Harry to cítil a musel jednat. McGonagallová se pustila do zabezpečování školy s ostatními profesory. Snapovi se podařilo uprchnout. Začala se organizovat evakuace všech studentů. K obráncům hradu se překvapivě připojil i Percy, který se tak usmířil se svou rodinou.

29. Ztracený diadém

22. srpna 2007 v 22:21 | Poppaea
Všichni vylezli do obrazu a za doprovodu Nevilla se vydali na cestu. Vyprávěl jim o Carrowových, smrtijedech, kteří měli školu na povel hned po Snapovi. Při hodinách na sobě žáci zkoušeli Cruciatus a jiné děsivé věci. Ale Brumbálova armáda stále fungovala.
Vylezli zase z toho samého obrazu, ale tentokrát v místnosti Nejvyšší potřeby. Všichni je s radostí vítali a přemluvili Harryho, že mu pomohou. Ten o tom nechtěl ani slyšet, ale nakonec svolil. Z obrazu se přes hostinec začali valit davy lidí. Všichni z Fénixova řádu. Harry se dozvěděl, že předmět, který je spojený s Rowenou z Havraspáru, je starý diadém, který ale už spoustu let nikdo ani nezahlédl. Vydali se ho hledat. Harry šel s Lenkou do Havraspárské společenské místnosti, kde byla socha Roweny i s diadémem, aby věděl, jak vypadá. Ale tam už na ně čekala Alecta Carrowová a zavolala Voldemorta.

28. Nezvěstné zrcátko

22. srpna 2007 v 22:20 | Poppaea
Přemístili se ihned do Prasinek pod neviditelným pláštěm. Ale smrtijedi je čekali a začali je lovit. Museli použít patrona na obranu proti mozkomorům, a tak se prozradili. Najednou je někdo zavolal a ukryl ve svém domě-hostinci. Byl to ten člověk, jehož oko viděl Harry v Siriusově zrcátku, ten který poslal Dobbyho do cely u Malfoyových. Byl to Brumbálův mladší bratr Aberforth. Prozradil jim některá tajemství kolem jejich rodiny. Ariadnu napadli mudlové, když byla ještě malá a nedokázala kontrolovat svá kouzla. Navždy ji to poznamenalo a ona přestala kouzlit, ale její magie občas vybuchovala do nekontrolovatelných záchvatů. Její otec našel ty, kteří jí to udělali a postaral se o ně. Za to ho poté zavřeli do Azkabanu. V jednom ze svých záchvatů zabila Ariadna svou matku.
Poté se Brumbál seznámil s Grindevaldem a místo, aby se staral o sestru, tak se zabýval něčím, co až příliš zavánělo černou magií. Brumbál, Abeforth a Grimdewald se dostali do velké hádky a následně do souboje, někdo z nich při tom omylem zabil Ariadnu.
Harry, Ron a Hermiona se potřebovali okamžitě dostat do Bradavic a Abeforth jim ukázal tajnou cestu obrazem do školy.

27. Definitivní úkryt

22. srpna 2007 v 22:18 | Poppaea
Drak byl neřiditelný, ale přátelům se podařilo seskočit z něj do jezera. Vyloupili nevyloupitelný trezor a získali tak viteál, ale na druhou stranu skřet prokoukl jejich nekalé úmysly a sebral jim Nebelvírův meč.
Harrymu se podařilo nahlédnout do Voldemortových myšlenek. Dozvěděl se o loupeži a zabil skřeta, který mu tuto špatnou zprávu přinesl. Co když ten kluk našel více viteálů, cítil by, kdyby je zničil? Musel to zjistit. Ale jak by se Harry dozvěděl o chatrči s prstenem a jeskyni s medailonem a jak by mohl najít viteál ve škole. Šel se přesvědčit a Nagini vzal s sebou, už ji nikdy nenechá o samotě.
A Harry tak věděl, kde hledat další viteál. Je někde v Bradavicích.

26. Gringottova banka

21. srpna 2007 v 20:43 | Poppaea
Plány byly hotovy, Harry a jeho přátelé se sbalili na cestu a skřet se k nim připojil. Hermiona na sebe vzala podobu Bellatrix a měla také její hůlku. Ron se proměnil na jejího společníka a Harry s Griphookem se schovali pod neviditelný plášť. Přemístili se do Děravého kotle. V Příčné ulici potkali smrtijeda Traverse, který se velice divil, že Bellatrix potkal, protože měla domácí vězení. To kvůli tomu, že nechala utéct Harryho. Travers se nabídl, že je doprovodí do banky a jim nezbývalo, než souhlasit.
Skřeti byli již varováni, že se možná někdo bude pokoušet vykrást trezor, a proto byli velice opatrní. Museli na všechny i na Traverse uvalit kletbu Imperio. Nakonec si Harry, Ron, Hermiona, Griphook a Bogrod (skřet, který je měl dovést k trezoru) sedli do vozíku a vyjeli. Museli překonat mnoho překážek a nakonec se dostat přes draka, až se dostali do trezoru. Všechno zlato bylo očarováno a kdo se ho dotknul, tak se popálil a ještě daný kousek rozmnožil na mnoho identických, ale falešných kopií. Žhavé zlato je začalo zaplavovat, ale oni museli najít zlatý šálek, který patřil Havraspáru. Získali ho, ale to už byli obklíčeni. Zachránil je právě drak, který hlídal u vchodu. přetrhali mu řetězy, nasedli na něj a on se dal na útek. Prorazil cestu na povrch země.

25. Škeblová chatrč

21. srpna 2007 v 20:40 | Poppaea
Griphook se konečně rozhodl, že jim pomůže, ale za odměnu chtěl meč Godrika Nebelvíra. Tři přátelé se nakonec shodli na tom, že mu ho slíbí, ale neřeknou mu, kdy mu ho přesně dají. Potřebovali ho totiž ještě na zniční zbylých viteálů. Začali s přípravami.
Rodina Lestrangeových patří mezi ty nejstarší, a proto je jejich trezor v těch nejhlubších jeskyních a také nejpřísněji střežen.
Do chaty na břehu moře je přišel navštívit Lupin. S radostí jim oznámil, že se mu narodil syn a zeptal se Harryho, jestli chce být kmotrem. Samozřejmě ano.
Bill Harryho varoval před Griphookem. Byl to skřet a jako takový měl trochu jiné vnímání majetkových práv. Skřeti meč vyrobili, a tak si myslel, že jim také navěky patří a má na něj tak nárok.

Zkončil Potter? Rowlingová řekla, co se stane dál

20. srpna 2007 v 23:05 | Poppaea
Zkončil Potter? Rowlingová řekla, co se stane dál
Exkluzivně: Autorka sdělila, co se stalo po závěrečné kapitole
Napsal Jen Brown
TODAYShow.com
7:38 a.m. ET July 26, 2007
Jestli se vám zdál epilog knihy Harry Potter a Relikvie smrti velice nejasný, pak dosáhla J. K. Rowlingová svého cíle.
Autorka mířila k něčemu nejasnému a poetickému. Chtěla, aby čtenáři připadalo, jako by se mlhou díval na nástupiště devět a tři čtvrtě a nemohl při tom rozluštit, kdo přesně tam je a kdo tam není.
"Mám pro vás samozřejmě ty informace, jestli je požadujete," řekla dosti ostýchavě Meredith Vieirové, byl to první rozhovor poté, co její fanoušci dostali do rukou závěrečný díl.
Noooo...ano, prosím!

24.Výrobce hůlek

19. srpna 2007 v 11:18 | Poppaea
Všichni se v pořádku shromáždili u chaty. Harry se rozhodl, že věrnému skřítkovi sám vykope hrob a uloží ho tam.
Ronovi příbuzní byli přesunuti do bezpečí, protože smrtijedi teď jistě věděli, že cestuje s Harrym.
Harry, Ron a Hermiona požádali Griphooka, aby jim pomohl s vloupáním do Bellatrixina trezoru u Gringgotů. To by ale bylo velice složité a navíc se skřetovi nechtělo pomáhat kouzelníkům. Proto jim jenom řekl, že si to promyslí.
Poté se zašli podívat na pana Olivandra. Harry mu ukázal svou zničenou hůlku, bohužel už nešla opravit. Harry nyní vlastnil Drakovu hůlku, protože mu ji násilím vzal. Hůlka si sama rozhoduje, komu bude patřit. Dále mu Olivander potvrdil, že Voldemort hledá Starodávnou hůlku, která ho učiní neporazitelným a hlavně dokáže zabít Harryho, protože spojení mezi jejich hůlkami, které ho chránilo, už bylo k ničemu.
Harryho jizva hrozně pálila. Cítil, jak se Voldemort blíží nedočkavě k Bradavicím. Harry už věděl, kdo má Prastarou hůlku. Brumbál ji vyhrál v zápase s Grindewaldem. Byla v Bradavicích, v jeho hrobě. Už bylo pozdě, Voldemort vyrval z Brumbálových rukou Neporazitelnou hůlku.

23. Malfoyovo panství

19. srpna 2007 v 11:17 | Poppaea
Všichni byli chyceni, Hermiona naštěstí stihla očarovat Harryho obličej, který úplně natekl a nebylo ho moc poznat. Zajala je jedna lupičská skupina, Harry mezi nimi poznal vlkodlaka Šedohřbeta. Mezi dalšími zajatci byl i jejich známý Dean. Chvíli se drželi a zatloukali, jak mohli, ale přesto lupiči poznali, koho chytili.
Ale Harry byl myšlenkami jinde, u Voldemorta, u velikého vězení, kde byl v nejvyšší věži ten, koho hledal. Vylétl až do cely, kde ležela vyzáblá postava. Už ho očekával.
Lupiči je zatím odvedli do domu Malfoyových, což bylo jakési středisko smrtijedů. Nikdo si nebyl jistý, jestli je to opravdu Harry a báli se zavolat Voldemorta zbytečně. Přišla i Bellatrix Lestrangeová, která zde také bydlela. Zahlédla Nebelvírův meč, který s sebou vzali lupiči. Najednou byla jako šílená a začala je vyslýchat, kde ho vzali. Poslal jí ho přece Snape a ona ho uložila do svého trezoru u Gringgotových. Nechala zavřít všechny zajatce do cely, jen Hermionu si nechala v hale a začala ji mučit, aby prozradila, co jí ještě z trezoru ukradli.
Harry a Ron, Dean a skřet Griphook se v cele potkali s Lenkou a Olivandrem. Přemluvili Griphooka, aby Bellatrix dosvědčil, že meč je falešný. Harry zkusil zavolat o pomoc do Siriusova zrcátka a zachvíli se tam přemístil Dobby. Skřítkové měli zvláštní kouzla, proti kterým nebylo vězení zabezpečeno. Dobby většinu lidí z cely odvedl do chaty Billyho a Fleur. Malfoyovi uslyšeli hluk a poslali tam Červíčka, aby to prozkoumal. Harry a Ron, kteří zůstali, ho napadli a on se ani příliš nebránil, protože mu kdysi Harry zachránil život. Za to ho jeho stříbrná ruka ušktila.
Voldemort byl u cíle, ale vězeň mu oznámil, že ji nikdy neměl. Ať ho klidně zabije, on to uvítá. V tu chvíli ho Bellatrix zavolala, zabil ho.
Ronovi a Harrymu se podařilo ukořistit hůlky svých věznitelů. Dobby jim při tom pomáhal. Vzali meč a všichni se přemístili k chatě, ale Dobby byl při útěku zabit Bellatrixinou dýkou.

22. Relikvie smrti

19. srpna 2007 v 11:14 | Poppaea
Přemístili se pryč a začali se dohadovat, jestli si to všechno pan Láskorád vymyslel jenom, aby je zdržel a nebo byl přesvědčen, že je to pravda. Hermiona byla zásadně proti této teorii, ale Harrymu se příběh tří bratrů hodně líbil.
Jediné informace, které našli o Peverellovi, byla zpráva, že kdysi jeho rod vymřel po mužské linii. Ale Harry si vybavil vzpomínku z Brumbálovy myslánky, kde se Voldemortův dědeček oháněl nějakým prstenem a křičel, že pochází od Peverellových. Byl to ten prsten, který se stal viteálem a byl zničen Brumbálem. Na jeho kameni bylo něco, o čem jeho vlastník tvrdil, že jeto erb. Mohl to být symbol relikvií smrti? A kde je ten kámen z prstene teď? A Harry byl najednou přesvědčený, že je v jeho zlatonce, kterou mu tak záhadně odkázal Brumbál. A jeho plášť, byl Ten neviditelný plášť. Proto si ho Brumbál kdysi půjčil od jeho otce, aby ho prozkoumal. Takže mu zbývalo najít jen Prastarou hůlku. A pak mu to došlo. To je to, co Voldemort celou dobu hledal, neobyčejná hůlka.
Voldemort nejspíš nevěděl nic o relikviích smrti, což dokazoval ten fakt, že do z jedné relikvie, tedy z prstenu s kamenem, udělal svůj viteál. Hledal hůlku, aniž by věděl, co je zač.
Ale jeho přátelé na něj jen nevěřícně hleděli. Nevěřili tomu.
Ronovi se podařilo naladit na rádiu jedinou stanici, který vysílala pravdu: Potterovu hlídku. Moderátorem byl Lee Jordan a za hosty si pozval Lupina, Kingsleyho a jednoho z Weasleyovic dvojčat. Byla oznámena smrt Bathildy, Teda Tonkse a Dirka Cresswella.
Harryho se zapomněl hlídat a vyslovil Voldemortovo jméno. Okamžitě byli obklíčeni.

21. Příběh tří bratrů

19. srpna 2007 v 11:12 | Poppaea
Ale nikdo z nich nevěděl, o co jde. Pan Láskorád jim vysvětlil, že v relikvie smrti věří jen málo kouzelníků, a proto nejsou moc známé. Vše vycházelo z pověsti o třech bratřích, která byla v Hermionině knize. Tři bratři potkali v lese Smrt, ale podařilo se jimuniknout jejím pastem. Ona jim dala na oplátku dary: neporazitelnou hůlku, kámen, který oživoval mrtvé a neviditelný plášť, který dokázal svého nositele ukrýt před Smrtí.
Bratr, který dostal hůlku, nežil příliš dlouho. Každý po hůlce toužil a jedinou možností, jak jí získat, bylo zničit jejího nositele. A Smrt ho tak dostala.
Druhý bratr měl oživovací kámen a použil ho na svou zemřelou lásku. Ale ta na světě trpěla. Zabil se, aby mohl být a ní.
Jen třetí bratr Smrti unikal, až když byl starý, sundal si plášť a pokojně odešel.
Prastará hůlka, životodárný kámen a neviditelný plášť udělají ze svého nositele pána nad smrtí. Ale ze všech nejsnámější byla neporazitelná hůlka, který střídala jednoho majitele za druhým. Kdo ji měl nyní, nikdo nevěděl.
Poté se ho zeptali na Perevella, jméno z náhrobku se znakem relikvií. Tvrdil, že to byl jeden z bratrů, původní majitel relikvií.
Ale něco jim v domě nehrálo. Zjistili, že Láskrád pomáhá smrtijedům, protože mu unesli Lenku. Poslal pro ně. Hermioně se to podařilo zařídit tak, aby je smrtijedi zahlédli a ujistili se, že jim Láskorád nelhal, a poté rychle zmizeli.